Wideorozmowa z doradcą
Konfiguruj swoją Toyotę
Umów się na przegląd - jesteśmy otwarci

Woven Planet Holdings przejmuje start-up Renovo Motors

Technologia autonomicznego prowadzenia dla samochodów Toyoty

2021-10-15

Technologiczno-inwestycyjny koncern Toyoty – Woven Planet Holdings – przejmuje Renovo Motors. Jest to start-up skupiający inżynierów prowadzących pionierskie prace nad systemem operacyjnym dla samochodów. Specjaliści Renovo wesprą budowę nowego systemu operacyjnego Arene, który Woven Planet tworzy z myślą o kolejnych generacjach samochodów Toyoty oraz innych producentów.

System operacyjny dla samochodów Arene

Łącząc się z Renovo, Woven Planet i Toyota wzmocnią zespół pracujący nad systemem operacyjnym Arene. W niedalekiej przyszłości rozwiązanie to ma zrewolucjonizować sposób, w jaki będą tworzone nowe samochody. Chodzi o to, aby pojazdy od początku były projektowane w zgodzie z zaawansowanym, zintegrowanym oprogramowaniem – tak jak w przypadku smartfonów.

Woven Planet planuje opracować system operacyjny, który można będzie stosować w autach różnych producentów. W ten sposób Toyota chce się stać uniwersalnym dostawcą cyfrowego środowiska dla całej branży motoryzacyjnej.

Toyota wzmacnia zespół innowatorów

Start-up Renovo Motors jest jedną z wielu firm technologicznych, które w tym roku dołączyły do koncernu Woven. Grupa ta konsekwentnie poszerza swój zespół o ekspertów specjalizujących się w systemach operacyjnych, a także w technologiach związanych z autonomiczną jazdą, automatycznym tworzeniu map HD, platformami do inteligentnego zarządzania flotami oraz nowoczesnymi usługami mobilności.

„Zakup Renovo przyspieszy prace Woven Planet nad technologiami, które zrewolucjonizują światowy transport. Naszym celem jest stworzenie najbardziej programowalnych samochodów na świecie oraz szerokie otwarcie możliwości programowania aut przed niezależnymi zespołami, dzięki uproszczeniu software’u dla samochodów. To pozwoli znacznie przyspieszyć jego rozwój” – podkreślił Nikos Michalakis, wiceprezydent ds. oprogramowania Woven Planet Holdings.

Toyota przejmuje start-up Renovo Motors

„Myślę, że to pomoże nam skrócić o lata wprowadzenie na rynek nowych produktów” – dodał James Kuffner, CEO Woven Planet Holding.

Woven Group – koncern działający od 2021 roku

W 2021 roku badawczo-rozwojowa firma Toyota Research Institute – Advance Development została przekształcona w Woven Group. Od tego czasu koncern ten zajmuje się innowacjami i inwestycjami na polu autonomicznych samochodów, usług mobilności, robotyki, inteligentnych miast i sztucznej inteligencji.

Grupa Woven składa się z czterech uzupełniających się firm: Woven Planet Holdings, Woven Core, Woven Alpha i Woven Capital. Koncern, mający za zadanie skierowanie Toyoty i całej branży motoryzacyjnej na nowe tory, dąży do poprawy warunków życia, pracy i transportu, stawiając na bezpieczeństwo ludzi oraz ochronę środowiska i klimatu.

Dowiedz się więcej

Podróż po Europie wodorową Toyotą Mirai Podróż po Europie wodorową Toyotą Mirai Arkady Fiedler – PoDrodze Yaris będzie produkowany w Czechach Yaris będzie produkowany w Czechach Nowa linia produkcyjna w Kolinie Nowa Toyota Aygo X Nowa Toyota Aygo X Nowoczesny i stylowy crossover do miasta Udział Toyoty w polskim rynku wzrósł do 16,4% Udział Toyoty w polskim rynku wzrósł do 16,4% Dowiedz się więcej Toyota największą firmą motoryzacyjną Toyota największą firmą motoryzacyjną Ranking Fortune Global 500 Debiutuje Toyota PROACE Electric Debiutuje Toyota PROACE Electric Nowy elektryczny samochód dostawczy Ranking Best Global Brands 2021 Ranking Best Global Brands 2021 Sprawdź pozycję Toyoty Pełna dostępność nowych aut Toyoty Pełna dostępność nowych aut Toyoty Fabryki wracają do pełnej wydajności Wzrost sprzedaży pojazdów Toyoty Wzrost sprzedaży pojazdów Toyoty Dane z trzech kwartałów 2021 roku C+walk<sub>T</sub> z systemami bezpieczeństwa C+walkT z systemami bezpieczeństwa Poznaj nowy pojazd Toyoty Toyota Mirai z Rekordem Guinnessa Toyota Mirai z Rekordem Guinnessa 1360 km na jednym tankowaniu 50 lat Toyoty w Europie 50 lat Toyoty w Europie 9 fabryk i ponad 800 000 aut rocznie