Wideorozmowa z doradcą
Konfiguruj swoją Toyotę
Umów się na przegląd - jesteśmy otwarci

Toyota RAV4 z roku modelowego 2023

Udoskonalone multimedia, systemy bezpieczeństwa i łączności

2022-06-22

RAV4 z napędem hybrydowym i RAV4 Plug-in Hybrid z roku modelowego 2023 zostaną wyposażone w nowy system multimedialny, konfigurowane cyfrowe zegary i rozbudowane funkcje bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense. Produkcja odświeżonego modelu na europejski rynek rozpocznie się w III kwartale 2022 roku.

Toyota poinformowała o zmianach, które zostaną wprowadzone w RAV4 na 2023 rok. Model zyska nowe wyposażenie poprawiające komfort, bezpieczeństwo i przyjemność z jazdy. Udoskonalenia obejmą nowy system multimedialny i konfigurowane cyfrowe zegary. Nowe funkcje znajdą się również w zestawie systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense.

Zmiany będą dotyczyły wszystkich wersji wyposażenia RAV4 z napędem hybrydowym oraz hybrydą plug-in. Dzięki nim najpopularniejszy SUV na świecie i pierwszy model z segmentu kompaktowych SUV-ów jeszcze bardziej zyska na atrakcyjności.

System multimedialny

Toyota RAV4 2023 zostanie wyposażona w system multimedialny nowej generacji z 10,5'' ekranem o wysokiej rozdzielczości (HD). W standardzie dostępna też będzie nawigacja online umożliwiająca dokładne planowanie podróży w oparciu o aktualizowane na bieżąco informacje. Czteroletni dostęp do internetu w cenie auta sprawi, że będzie można korzystać ze wszystkich funkcji online systemu multimedialnego i nawigacji bez konieczności parowania smartfonów z pojazdem.

Toyota RAV4 2023

Dostęp do różnych informacji o samochodzie, takich jak poziom paliwa czy lokalizacja samochodu zapewni aplikacja na telefon MyT.

Inteligentny asystent głosowy da więcej możliwości komunikowania się z samochodem. Dzięki niemu można będzie ustawić klimatyzację i multimedia, wykonać połączenie telefoniczne oraz otworzyć lub zamknąć okna. Asystent rozumie naturalne konwersacyjne zdania. Jeśli kierowca lub pasażer powie „zimno mi”, zamknie okna lub podniesie temperaturę w ustawieniach klimatyzacji.

Usługi zdalne MyT

Wszystkie wersje odświeżonego RAV4 zostały wyposażone w usługi zdalne MyT, z których kierowca może korzystać z dowolnego miejsca. Aplikacja MyT daje możliwość zablokowania i odblokowania drzwi na odległość. Umożliwia również włączenie świateł awaryjnych czy zdalne uruchomienie klimatyzacji w celu ogrzania lub schłodzenia kabiny przed wyruszeniem w podróż.

Nowe cyfrowe zegary

Digital Cockpit, czyli cyfrowy wyświetlacz na tablicy wskaźników (12,3"), to kolejna innowacja, w którą wyposażono RAV4 2023. Dzięki temu rozwiązaniu kierowca może szybko przeglądać i odczytywać kluczowe dane pojazdu bez rozpraszania uwagi podczas jazdy.

Cyfrowe zegary na tablicy wskaźników dają możliwość personalizacji ustawień. Do wyboru są 4 style – Casual, Smart, Sport i Tough, 3 layouty oraz wiele opcji ustawień. Dzięki temu kierowca może wybrać, jakie informacje będą prezentowane wraz z cyfrowym prędkościomierzem i obrotomierzem. Można na przykład włączyć dane o ekonomii jazdy, informacje o utworze odtwarzanym przez system audio czy informacje z inteligentnego tempomatu.

Toyota RAV4 2023

12,3'' ekran jest standardowym wyposażeniem we wszystkich wersjach (z wyjątkiem podstawowej Active i aut wyposażonych w manualną skrzynię biegów, gdzie jest dostępny 7'' wyświetlacz).

Rozbudowane systemy bezpieczeństwa

Toyota RAV4 z roku modelowego 2023 zostanie wyposażona w poszerzony i udoskonalony zestaw systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense. Układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) zyskuje układ zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach. System wykryje ryzyko kolizji z nadjeżdżającym pojazdem podczas skrętu oraz ostrzeże o pieszych przechodzących przez ulicę, w którą samochód skręca. W takich sytuacjach TSS włącza sygnał ostrzegawczy, a w razie konieczności automatycznie hamuje, by pomóc uniknąć kolizji.

Z kolei wspomagania kierownicy w razie ryzyka zderzenia pomaże kierowcy uniknąć uderzenia w pieszego, który wszedł na jezdnię, jednocześnie utrzymując samochód pod kontrolą. W RAV4 Plug-in Hybrid system rozpozna również rowery i zaparkowane pojazdy i zareaguje na nie. PCS w RAV4 Plug-in Hybrid zyska również możliwość wykrywania pojazdów nadjeżdżających z naprzeciwka na pasie ruchu samochodu, co zmniejszy ryzyko zderzenia czołowego.

Nowa gama kolorystyczna

Modele RAV4 Hybrid i RAV4 Plug-in Hybrid będą dostępne z nowym lakierem Platinum White Pearl (z wyjątkiem wersji ADVENTURE). Dla wersji Selection będzie można wybrać dwukolorową kompozycję lakieru Platinum White Pearl z czarnym dachem Attitude Black.

Toyota RAV4 2023
RAV4 piątej generacji

Piąta generacja Toyoty RAV4 zadebiutowała w 2019 roku. Pojazd powstał na bazie platformy GA-K w architekturze TNGA. Został wyposażony w nowy napęd Hybrid Dynamic Force z silnikiem 2,5 l, który w odmianie FWD ma 218 KM mocy, zaś z inteligentnym napędem na cztery koła AWD-i rozwija 222 KM mocy. Hybrydowy RAV4 osiąga najniższe w klasie zużycie paliwa i emisję spalin, oferując bardzo dobrą dynamikę jazdy i elastyczność.

Najmocniejszą wersją w gamie RAV4 jest RAV4 Plug-in Hybrid. Jego hybrydowy napęd z mocniejszym silnikiem elektrycznym i większą baterią dostarcza 306 KM mocy. Średnie zużycie paliwa wg WLTP wynosi od 1,0 l/100 km, zaś emisja CO2 od 22 g/km. RAV4 Plug-in Hybrid uzyskuje najlepsze w klasie wyniki pod względem mocy i wydajności.

Produkcja Toyoty RAV4 2023 rozpocznie się w III kwartale 2022 roku.

Dowiedz się więcej

Ponad 10 000 sprzedanych egzemplarzy PROACE CITY Ponad 10 000 sprzedanych egzemplarzy PROACE CITY Sprawdź szczegóły Zrównoważona produkcja bioetanolu Zrównoważona produkcja bioetanolu Wspólny projekt Toyoty i partnerów KINTO ONE coraz popularniejsze w Polsce KINTO ONE coraz popularniejsze w Polsce Sprawdź najchętniej wybierane modele Toyoty Autobusy na wodór w Madrycie Autobusy na wodór w Madrycie Wodorowe ogniwa paliwowe Toyoty w transporcie miejskim Land Cruiser i Hilux 2023 z paliwem HVO100 Land Cruiser i Hilux 2023 z paliwem HVO100 Odnawialny olej napędowy zamiast diesla Nowe auto dostawcze na wodór Nowe auto dostawcze na wodór Toyota, Isuzu, Hino i CJPT łączą siły Corolla w programie Najmu KINTO ONE Corolla w programie Najmu KINTO ONE Sprawdź warunki wynajmu auta przedkontraktowego Beyond Zero – Dni Elektryfikacji Toyoty Beyond Zero – Dni Elektryfikacji Toyoty Poznaj szczegóły wydarzenia Europejski rekord sprzedaży samochodów Toyoty Europejski rekord sprzedaży samochodów Toyoty Świetne wyniki za pierwszą połowę 2022 roku Baterie ze stałym elektrolitem Baterie ze stałym elektrolitem Ponad 1300 patentów Toyoty Toyota Land Cruiser Matt Black Edition Toyota Land Cruiser Matt Black Edition Zobacz nową wersję specjalną 67% sprzedaży Toyoty w Polsce stanowią hybrydy 67% sprzedaży Toyoty w Polsce stanowią hybrydy Sprawdź szczegóły