1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Prototypy Toyoty na targach Japan Mobility Show 2023
27 lutego 2024

Rwanda

Budowa Szkoły Zawodu
Ludwik Pasteur zwykł mawiać:
„Nauka nie ma żadnej ojczyzny, gdyż wiedza ludzka obejmuje cały świat.”
Idąc śladem tych słów wspólnie ze Zgromadzeniem Sióstr od Aniołów wspieramy budowę Szkoły Zawodu i hali do zajęć praktycznych - Nyakinama w Rwandzie.
Nasze serca rozpiera ogromna radość, kiedy możemy być świadkami tego jak na naszych oczach powstaje miejsce, które nie tylko pozwoli wspomóc edukację ale również będzie szansą na otwarcie furtki do życia w lepszej rzeczywistości.
Czas mija a my właśnie zakończyliśmy pierwszy etap prac. Wspólnie z okolicznymi mieszkańcami oraz wolontariuszami każdego dnia, cegiełka po cegiełce staramy się zapewnić lepszą przyszłość młodzieży, która chce się rozwijać.
Nyakinama to duża wioska położona u podnóża wulkanów w północnej Rwandzie. Okoliczni mieszkańcy żyją tu głównie z rolnictwa i choć ziemia daje swoiste plony to jest trudna w uprawie ze względu na podłoże lawy wulkanicznej.
We wiosce funkcjonuje również atelier haftu, kroju i szycia co sprawia, że spod rąk zaangażowanych w pracę okolicznych mieszkanek wychodzą piękne lniane obrusy, serwetki oraz ręcznie szyte ubrania.
Udział w tym projekcie daje Nam możliwość doświadczenia innego wymiaru codzienności. Pracując, rozmawiając oraz spędzając czas wśród mieszkańców Nyakinamy możemy poczuć spokój, brak ciągłej pogoni za uciekającym czasem.
Chęć edukacji i własnego rozwoju jest dla Nas motywacją do dalszej pomocy przy projekcie, cieszymy się, że możemy być częścią tych pięknych chwil.