1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Podwójna nagroda dla nowej Camry. Highlander najlepszym hybrydowym SUV-em
25 marca 2024

Nowa Toyota Camry z podwójną nagrodą

Highlander najlepszym hybrydowym SUV-em

U.S. News & World Report w swoim najnowszym rankingu najlepszych aut wyróżnił dwa modele Toyoty jako najlepsze wybory dla rodzin. Nowa Camry zdobyła dwie nagrody, a Highlander triumfował w kategorii SUV-ów.

W mającym 90-letnią historię rankingu U.S. News & World Report nowa Toyota Camry została zdobyła dwa tytuły – „Best Midsize Car for Families” oraz „Best Midsize Hybrid Car for Families”. Mike Tripp, wiceprezes ds. marketingu w Toyota North America, tak to podsumował:

„Te nagrody to dowód na to, że osiągnęliśmy idealne połączenie designu inspirowanego sportem, wydajnego napędu oraz wnętrza stworzonego z myślą o kierowcy. To też uznanie dla naszych zespołów inżynierów, stylistów oraz pracowników fabryk, którzy tworzą najpopularniejszego sedana w USA”.

Camry od 22 lat jest najchętniej wybieranym autem w swojej klasie na rynku amerykańskim. W nowej odsłonie model ten ma bardziej sportową stylistykę nadwozia oraz wyrazisty design przedniego pasa z nowymi reflektorami, wnętrze z materiałami i jakością wykonania z klasy premium oraz najnowsze technologie.

Samochód został też wyposażony w napęd hybrydowy 5. generacji o większej mocy i wydajności oraz przyjemniejszych wrażeniach w trakcie jazdy. Nowy układ osiąga łączną moc 231 KM, co przełożyło się na krótszy czas przyspieszania od 0 do 100 km/h (7,9 s). Dzięki lepszej współpracy z baterią silnik benzynowy może pracować na niższych obrotach, co przyczynia się do cichszej pracy oraz zmniejszenia zużycia paliwa, które wynosi średnio
5,1 l/100 km w cyklu mieszanym WLTP.

Na polskim rynku nowa Toyota Camry zadebiutuje jeszcze w tym roku.

Highlander hybrydowym SUV-em roku

W tegorocznym rankingu U.S. News & World Report został wyróżniony jeszcze jeden samochód Toyoty – Highlander, który otrzymał tytuł „Best Hybrid SUV for Families”. Mike Tripp tak mówił o najnowszych osiągnięciach marki:

„Nagroda dla Highlandera oraz wyróżnienia dla Camry potwierdzają, że tworzymy samochody, które są przyjazne rodzinom. Skupiamy się na potrzebach naszych klientów i chcemy oferować auta, które ułatwią realizowanie codziennych zadań”.

Highlander jest największym SUV-em oferowanym przez Toyotę w Polsce. Mierzące blisko 5 m auto jest w stanie zabrać na pokład nawet do 7 osób i holować przyczepę o masie do 2 t. Auto napędza hybryda 2,5 l o łącznej mocy 248 KM. Pojazd rozpędza się od 0 do 100 km/h w 8,3 s, a średnie zużycie paliwa wg normy WLTP wynosi od 6,6 l/100 km.